Akú výšku hypotéky môže získať žena, ktorá poberá výživné na 2 deti a je na rodičovskom?

Zodpovedané
19. apr 2023

Dobrý deň,

moja mzda je 800 eur + 301 eur rodičovský príspevok +120 eur prídavky a 220 eur výživné. Žijem sama s dvomi deťmi.

Mám šancu získať hypotéku?

Ďakujem

Dobrý deň,

tieto 4 príjmy sa nedajú nikde kombinovať.

Štandardne viete skombinovať príjem z TPP a z výživného. Ak rátame s touto variantou, s tým, že tých 800 eur v TPP je v čistom a banka by Vám zobrala z výživného 50%, mali by ste nárok na hypotéku okolo 45 000 eur.

Ak rátame s tým, že by Vám zobrali kombináciu príjmu mzda + rodičovský príspevok, mali by ste nárok na hypotéku okolo 65 000 eur.

Prídavky akceptuje len ČSOB banka, no tá neberie výživné a ani kombináciu príjmu mzda + rodičovský príspevok, čiže výživné by som do tohto výpočtu nerátal vôbec.

Ak by sa na výnimku niekde podarilo akceptovať kombináciu výživné (50%) + mzda + rodičovský príspevok, mali by ste nárok na hypotéku okolo 75 000 eur.

Na väčšiu sumu by ste určite potrebovala nejakého spoludlžníka/ručiteľa, ktorý by Vám navýšil celkový príjem na žiadosti o hypotéku.

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk