Dvojmesačná dcérka má zvýšené hodnoty pečeňových testov. Je potrebná liečba?

Zodpovedané
3. okt 2022

Dobrý deň,

dcérka má 2 mesiace a v krvnom obraze jej zistili zvýšené hodnoty pečeňových testov a trombocytov. Má aj trošku vyššie hodnoty bilirubínu, zrejme zo žltačky. Doktorka nespomínala žiadnu liečbu.

Je to ok?

Stačí hodnoty len sledovať?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak doktorka nepovedala k tomu nič viac, tak to zrejme stačí iba sledovať - že testy nie sú natoľko vysoké, aby bolo nutné niečo iné. Bez toho, aby som videla presné výsledky a vyšetrila dcérku neviem k tomu viac povedať.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas