Ako a kedy je najlepšie ukončiť pracovný pomer v skúšobnej dobe?

Zodpovedané
19. máj 2024

Dobrý deň,

momentálne som s dieťaťom na OČR a som zamestnaná v skúšobnej dobe. Naskytla sa mi lepšia práca, kde má vezmú od 28.5.2024. Dieťa ešte nie je úplne zdravé, takže určite ho pani doktorka nechá ešte doma týždeň. Čiže do 27.5.2024 budem na OČR a od 28.5.2024 by som chcela nastúpiť do novej práce.

Ako a kedy je najlepšie ukončiť pracovný pomer v skúšobnej dobe?

Komu a kde odovzdám OČR po ukončení pracovného pomeru?

Ak by sme skončili pracovný pomer skôr ako končí OČR, tak sa mám hlásiť počas OČR aj na úrade práce?

Ďakujem

Dobrý deň

stačí doručiť oznámenie o skončení pracovného pomeru v skúšobnej lehote. Ak chcete ukončiť pracovný pomer k 27.5.2024 tým dňom aj ukončiť OČR, potom je vhodné doručiť oznámenie o skončení pracovného pomeru napr. 22.5.2024. Nepotrebujete vôbec ukončiť skôr pracovný pomer, ste na OČR. OČR vypláca Sociálna poisťovňa, tej odovzdáte ukončenie OČR.

Písomné oznámenie o skončení pracovného pomeru sa má doručiť zvyčajne aspoň tri dni pred dňom, kedy sa má pracovný pomer skončiť.

S prianím pekného dňa,
Lenka