Je rozhodujúcim obdobím pre výpočet materskej príjem z roka 2023?

Zodpovedané
11. feb 2024

Dobrý deň,

termín pôrodu mám v auguste 2024. Mám zamestnanie od roku 2018 - príjem 1500 EUR v hrubom.

Ak si na 90 dní nájdem ešte jedno zamestnanie s príjmom 1000 EUR v hrubom, bude sa mi to zarátavať?

Môže byť súbeh 2 zamestnaní?

Je rozhodujúcim obdobím pre výpočet materskej príjem z roka 2023 a nové zamestnanie mi nepomôže s vyšším príjmom?

Ďakujem

Dobrý deň,

druhé zamestnanie neovplyvní výšku materskej, nakoľko z druhého zamestnania Vám pravdepodobne nevznikne nárok na materské. Z tohto zamestnania nebudete mať 270 dní nemocenského poistenia. Ak by ste mali ešte iné nemocenské poistenie okrem prvého zamestnania za posledné dva roky, až vtedy by Vám mohol vzniknúť súbeh dvoch materských.

Materské budete mať priznané a vypočítané z aktuálneho zamestnania s rozhodujúcim obdobím = rok 2023.

S prianím pekného dňa,
Lenka