Počas akého obdobia je potrebné platiť poistné s vyšším základom, aby bolo materské vyrátané z vyššieho základu?

Zodpovedané
6. máj 2024

Dobrý deň,

ďakujem pekne za odpoveď na moju otázku: https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/poradna...

V prípade, že by som si platila 6 mesiacov minimálne dobrovoľné poistenie a následne navýšila vymeriavací základ, počas akého obdobia je potrebné platiť poistné s vyšším základom, aby bolo materské vyrátané z tohto vyššieho základu?

Bude to tých 26 týždňov?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak chcete, aby sa materské vypočítalo z iného vymeriavacieho základu, tak dobrovoľné nemocenské poistenie musí trvať najmenej 26 týždňov pred začatím poberania materského.

Je možná ešte varianta, že minimálne DNP budete platiť napr. 3 mesiace, odhlásite sa z tohto DNP a po krátkej pauze (deň - dva, mesiac, podľa otehotnenia) sa nanovo prihlásite na DNP s Vami určeným vymeriavacím základom, ktoré už ale musí trvať 26 týždňov.

S prianím pekného dňa,
Lenka