Som samoživiteľka a chcem si navýšiť podporu. Ako postupovať?

Zodpovedané
19. máj 2024

Dobrý deň,

5.5.2024 mi skončila rodičovská dovolenka. Keďže som pred materskou pracovala na polovičný úväzok u známeho vo firme, aj som mala minimálnu mzdu iba na polovičný úväzok či bolo okolo 220 EUR v čistom. Chcela by som navýšiť podporu v nezamestnanosti, nakoľko som samoživiteľka. Momentálne nemám dcéru kam umiestniť, možnosť mám až od septembra. Známy mi povedal, že sa to dá a mi to urobí, len si mám zistiť ako.

Viete mi poradiť?

Ako mám postupovať?

Ďakujem

Dobrý deň,

vo Vašom prípade to nevidím na výrazne možné navýšenie dávky v nezamestnanosti.

Bolo by to možné v prípade, ak by ste pred skončením pracovného pomeru a po skončení RD čerpali iba deň - dva dni dovolenky (od 5.5. už uplynulo dosť dní) a následne by Vám bola preplatená zostávajúca časť nevyčerpanej dovolenky a vyplatené odstupné.

S prianím pekného dňa,
Lenka