Vznikne mi nárok na tehotenskú dávku a neskôr na vyšší rodičovský príspevok?

Zodpovedané
28. aug 2023

Dobrý deň,

celý minulý rok až do januára som bola zamestnaná na dohodu (traja zamestnávatelia). Od februára do apríla som poberala podporu v nezamestnanosti. Od mája pracujem na TPP, ale len na dobu určitú - do konca septembra.

Teraz som zistila, že som pravdepodobne tehotná.

Vznikne mi nárok na tehotenskú dávku a neskôr na vyšší rodičovský príspevok?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ sa jednalo o dohody s pravidelným príjmom, tak budete mať nárok na tehotenské, materské z ochrannej lehoty a aj na vyšší rodičovský príspevok.

S prianím pekného dňa,
Lenka