Býva mi zle a som oslabená. Môžem mať HIT?

Zodpovedané
5. apr 2022

Dobrý deň,

po jedle mávam teplotu až do 37,2°C. Keď neskoro jem, tak mávam nočné potenie. Štítnu žľazu a aj ženské veci mám v poriadku. Sono brucha je ok. Mám mierne zvýšenú echogeniditu v pankreasi. Pečeňové testy sú ok.

V práci mi býva zle, som oslabená a býva mi na odpadnutie. Určite je to z jedla. Gastro hadica bola ok.

Nemôžem mať HIT?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak máte takéto prejavy, dajte si vyšetriť intoleranciu laktózy a podobné intolerancie z krvi. Taktiež ak sa jedná o pankreas, tak je to vidno z krvi vo výsledkoch pri enzýmoch alebo zo stolice pri pankreatickej elastáze.

Markery na zápal v čreve ako kalprotektin môžu tiež ukázať výsledok. Fibroskopia ak bola len v žalúdku môže byť negatívna. Dôležitý je výsledok z tenkého čreva.

Histamínovú intoleranciu vnímajte ako sekundárny problém, ktorý sa dá riešiť diétou krátkodobo. Dôležité je zistiť z čoho zápal vznikne.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/