Sú vyrážky pod prsiami znakom alergie alebo pásového oparu?

Zodpovedané
7. máj 2024

Dobrý deň,

pred mesiacom sa mi pod jedným prsníkom vyrážky, ktoré ma hrozne svrbili. Vyrážky som si natierala 2 týždne Sudocremom a Bepantenom, ale to mi nepomáhalo. Potom po 2 týždňoch po natretí Imazolom zo dňa na deň zmizli, ale ostali červené fľaky. Toto svrbenie stále pretrváva hoci už v menšej miere, ale dá sa to vydržať bez škrabania.

Bola som u kožnej a ta mi vravela, že by to mohol byť aj pásový opar. Brala mi krv ale vyšla mi negatívna, len protilátky som mala 1030, tak mi na to nič nedala len Imazol. Kiahne som ako mala prekonala.

Môže to byť pásový opar?

Žiadnu bolesť som nepociťovala, len svrbenie aj keď sa mi vyhodili vyrážky a aj po ich zmiznutí. Každý mi vraví, že pásový opar strašne boli. Tak teraz neviem. Ja som si najskôr myslela, že to mám zapareninu, alebo alergiu. Som momentálne v 17. týždni tehotenstva.

Ďakujem

Dobrý deň,

skúste poriešiť s gynekológom.

On by mal poznať všetky vaše zdravotné ťažkosti počas gravidity. Bolo by dobré vylúčiť intrahepatálnu tehotenskú cholestázu.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/