Ktoré umelé mlieko je najlepšie?

Zodpovedané
14. máj 2024

Dobrý deň,

5-mesačný syn odmieta piť mlieko. Ako 3-mesačný sa začal odmietať dojčiť, museli sme prejsť na umelé mlieko a učiť ho piť z fľaše. Mesiac som odsávala a skúšala zachrániť dojčenie, ale neúspešne.

Teraz je na umelom mlieku, ale tiež dosť vymýšľa a nechce ho piť. S príkrmami to tiež nie je žiadna sláva, len je to lepšie ako s mliekom.

Aké mlieko by mu mohlo chutiť?

Zo začiatku pil Sunar premium, ale po rade kamarátky sme prešli na Kendamil. Najprv som mala pocit. že mu chutí, ale teraz aj to odmieta.

Mám sa vrátiť k Sunaru?

Ktoré mlieko z týchto dvoch by ste odporúčali?

Ostatné značky čo som vyskúšala ako Nutrilon, Beba, HiPP vôbec nechcel.

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ dieťatku mlieko chutí a dobre ho znáša, tak nevidím dôvod ho meniť. Ako som pochopila, tak Sunar ste nemenili z dôvodu, že by dieťatko malo nejaké problémy, ale len preto, že Vám kamarátka poradila Kendamil.

Nevracajte sa k značkám, ktoré dieťa odmietalo. Keď pilo Sunar bez problémov, tak sa skúste vrátiť k nemu. Otázne je, či ho dieťa príjme. Toto je velmi častá chyba, že sa mení mlieko, aj keď na to nie je dôvod.

Vo Vašom prípade ani tak nemusí ísť o odmietanie mllieka konkrétnej značky, ale mlieka všeobecne. Stáva sa to často, keď sa zavedú príkrmy. Je to zvyčajne len dočasná záležitosť.

Hezký deň vám prajeme!
Nutriklub, tým odborníků
www.nutriklub.cz