Po akom dlhom čase od kompletnej rhinoplastiky je možné nosiť dioptrické okuliare?

Zodpovedané
27. sep 2020

Dobrý deň ,

Som mesiac po rhinoplastike a dala som si okuliare počas šoférovania. Nos ma nebolel.

Môže nosenie okuliarov tak skoro nejako uškodiť nosu?

Po akom dlhom čase od kompletnej rhinoplastiky je možné nosiť dioptrické okuliare?

Ďakujem

Dobrý deň.

otázne je skôr to, ako veľmi okuliare tlačili na nos a či vytvorili "jamky" na miestach, kde doliehali na nose.

Ak sú okuliare ľahké, majú možnosť zmeniť polohu, kde sa opierajú na nos, nevidím problém nosiť ich v nevyhnutných prípadoch, najmä ak nespôsobia tlakom "jamky".

Kostiam ani špičke okuliare neublížia. Jedine podkožné tkanivo je do 3 mesiacov opuchnuté. Tlak na jedno miesto môže spôsobiť trvalú zmenu na koži/podkoží.

Niečo podobné ste mohli vidieť, že mali starší ľudia s ťažkými okuliarmi, ktoré sa nosili kedysi.