Čo pomôže na začervenané bradavky?

Zodpovedané
6. máj 2024

Dobrý deň,

začervenali mi bradavky. Bolia ma.

Čo mi pomôže?

Ďakujem

Dobrý deň,

nepíšete viac informácií, hlavne či dojčíte a ako dlho. Ak ste doteraz dojčili bez problémov a teraz začali bradavky bolieť - páliť, rezať, svrbieť, môže ísť o kvasinkovú infekciu. Odporúčam Canesten. Mazať častejšie a menšiu vrstu, pred dojčenia utrieť. Prsia vetrať a neuchovávať vo vlhkom teple.

Pokiaľ dojčíte krátko, môžu bradavky bolieť kvôli poškodeným bradavkám pri prisávaní - tzv. ragády. Potom treba upraviť techniku ​​prikladania, bradavky mazať Purelanom, kokosovým olejom či inou hojivou masťou.

Pokiaľ vôbec nedojčíte a bradavky začervenali, môže ísť opäť o kvasinku. Odporúčam návštevu gynekológa.

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová