Dcéra bude mať v júni 3 roky a do škôlky nastupuje až v septembri. Ako správne postupovať?

Zodpovedané
7. máj 2024

Dobrý deň,

dcéra bude mať v júni 3 roky. Do škôlky nastupuje od septembra (celodenná starostlivosť). Poberám na ňu rodičovský príspevok, zamestnaná nie som. Do práce by som chcela nastúpiť od októbra, lebo dcéra má ťažšiu adaptáciu a predpokladám búrlivý prvý mesiac v škôlke.

Ako správne postupovať medzi dovŕšením jej tretích narodenín a septembrom/októbrom?

Premýšlam, že sa od jej dovŕšenia 3 rokov nahlásiť ako osoba starajúca sa o dieťa do 6 rokov a nechať to tak do septembra. Od nástupu do škôlky (kedže by to bolo na viac ako 4 hodiny denne) sa už potom odhlásiť a prihlásiť sa na úrad práce dokým nastúpim do novej práce v októbri.

Uvažujem správne aj z hladiska financií a platenia zdravotky a sociálky?

Ďakujem

Dobrý deň,

môžete sa ísť zaevidovať na ÚPSVaR hneď po dovŕšení troch rokov dieťaťa, ale môžete
aj postupovať presne ako ste uviedli.

S prianím pekného dňa,
Lenka