Je možné poberanie PN súbežne s rodičovským príspevkom?

Zodpovedané
7. máj 2024

Dobrý deň,

po skončení materskej nastúpim na rodičovský. Čítala som, že počas ochrannej lehoty 7 dní medzi týmito dvoma obdobiami viem požiadať o PN a súbežne brať obidve dávky.

V tomto období danej 7-dňovej ochrannej lehoty musím ukončiť rodičovskú dovolenku a nahlásiť sa do práce, aby som si dala žiadosť na PN?

Akým spôsobom to funguje?

Ďakujem

Dobrý deň,

v 7-dňovej ochrannej lehote po MD nepotrebujete ukončiť rodičovskú dovolenku, ak ste ju už nahlásili. V takomto prípade PN vyplatí od prvého dňa Sociálna poisťovňa.

S prianím pekného dňa,
Lenka