Môžem ja poberať dávku v nezamestnanosti a muž predĺžený rodičovský?

Zodpovedané
7. máj 2024

Dobrý deň,

v júli 2024 dcéra dovŕši 3 roky, do spádovej škôlky ju s najväčšou pravdepodobnosťou nevezmú z kapacitných dôvodov. Zapísali sme ju do súkromnej škôlky. Z toho dôvodu by sme radi požiadali o "nový" predĺžený rodičák. Zároveň som sa však ja dohodla so zamestnávateľom na ukončení pracovného pomeru od júla.

Môžem súčasne ja poberať dávku v nezamestnanosti a napr. muž daný predĺžený rodičovský?

Prekrývali by sa nám 4 mesiace (september až december).

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

áno, vy môžete poberať dávku v nezamestnanosti a otec dieťa požiada o predĺžený rodičovský príspevok.

S prianím pekného dňa,
Lenka