Musím zamestnávateľovi oznámiť, že ostanem doma na predĺženej rodičovskej dovolenke pre nepriaznivý stav dieťaťa?

Zodpovedané
7. máj 2024

Dobrý deň,

chcem sa informovať.

Keď ostanem doma na predĺženej rodičovskej dovolenke pre nepriaznivý stav dieťaťa, je potrebné to oznámiť zamestnávateľovi?

Ak áno, tak akým spôsobom a kedy?

Ďakujem

Dobrý deň,

zamestnávateľovi sa všetky zmeny RD oznamujú minimálne jeden mesiac vopred. Stačí jednoduché oznámenie, že do zamestnania sa nevrátite a budete pokračovať v predĺženej rodičovskej dovolenke, kvôli nepriaznivému stavu dieťaťa. Priložiť môžete rozhodnutie o predĺženom rodičovskom príspevku.

S prianím pekného dňa,
Lenka